چاپ جعبه و کارتن

جعبه های دایکاتی و لمینتی با چاپ و سلفون

چاپ فلکسو و یا فلکسوگرافی چیست

چاپ فلکسو یک روش چاپ صنعتی است که در آن از انعطاف‌پذیری بالای قالب چاپی و جوهرهای اختصاصی برای چاپ بر روی مواد مختلف از جمله کارتن استفاده می‌شود.

این روش به دلیل سرعت بالا، قابلیت چاپ روی سطوح نامنظم و هزینه کمتر مقرون به صرفه برای تیراژهای بالا در صنایع گوناگونی از جمله بسته‌بندی، برچسب‌زنی و تبلیغات محصولات، استفاده می‌شود.

در چاپ فلکسو، قالب‌های چاپی تهیه می‌شوند که اغلب از لاستیک یا پلیمرهای اختصاصی ساخته می‌شوند. این قالب‌ها معمولاً از روی سطوح صاف، مانند استیل یا نیکل، تولید می‌شوند. در مرحله چاپ، جوهرهای اختصاصی که معمولاً از نوع آب یا محیط محیطی هستند، به وسیله‌ی قالب‌ها بر روی مواد مختلف انتقال داده می‌شوند.

چاپ فلکسو از جمله چاپ های برجسته می‌باشد که بیشتر در صنعت بسته‌بندی کالا استفاده میشود و می توان از چاپ فلکسو در چاپ روی پلاستیک ، سلفون و مقوا استفاده کرد.
تاریخچه چاپ فلکسو به سال ۱۹۹۰ بر می‌گردد که از اینجا برای چاپ پاکت و ساک های کاغذی استفاده می‌شد و به تدریج از روش لتر پرس پیشی گرفته و به عنوان یک روش چاپ ساده و پرطرفدار به شمار میرود سیستم تغذیه آن به صورت رول می باشد و در آن از یک سیستم مرکب دان ساده نیز استفاده شده است.

روش چاپ

همانطور که گفته شد فلکسوگرافی یک روشی می باشد که برای بسته‌بندی کالا مورد استفاده قرار می گیرد طرز استفاده از این چاپ به این صورت می باشد که ابتدا تصویر را به عنوان یک طرح برجسته و سه بعدی بر روی یک ماده از جنس پلاستیک یا پلیمر چاپ می کنند مانند چاپی که بچه ها با سیب زمینی بر روی کاغذ می کشند.در روش چاپ فلکسو سطح مقوا با صفحه چاپ در تماس می باشد و به عنوان یک روش برای چاپ بر روی هر نوع سطحی که ناصاف است استفاده می شود.

این روش چاپ به عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های چاپ صنعتی به خاطر سرعت بالا، دقت و کیفیت مناسب چاپ، قابلیت چاپ روی سطوح متنوع، و همچنین مقرون به صرفه بودن مخصوصاً در تیراژهای بالا شناخته می‌شود.

 کارتن سازی و جعبه سازی پاسارگاد می کوشد انواع کارتن و جعبه مورد نیاز شما را را در اندازه و ضخامت های مختلف بصورت ساده و دایکاتی و چاپی (فلکسو) و یا لمینتی تولید کند

آدرس کارخانه: تهران,شهرک صنعتی شمس آباد,بلوار بوستان,گلبن 18, پلاک23

جعبه بسته بندیکارتن سازی
کارخانه جعبه سازی و کارتن سازی پاسارگاد
4.9/5 - (8 امتیاز)
15 / 100

3 thoughts on “چاپ جعبه و کارتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *